Dodano: 05.04.2024
2 min.
Autor: Edyta Gąsior

XVII Olimpiada Sportowa

Z tego artykułu dowiesz się:

Na początku kwietnia zostaliśmy zaproszeni na wyjątkowe wydarzenie, którego celem była promocja zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Głównymi bohaterami eventu były dzieci z mieleckich przedszkoli, my natomiast pełniliśmy funkcję obserwatorów i partnerów olimpiady. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji. 

Szybki powrót do historii

Koncepcja eventu była bardzo mocno związana z naszym miastem i historią nowoczesnej Hali Sportowej. Organizatorzy przypomnieli, że jeszcze kilkanaście lat temu w jej miejscu funkcjonowała stara konstrukcja, nazywana Hangar Areną. Sam przydomek nie był przypadkowy, ponieważ kilkanaście lat po wojnie, obiekt, który wcześniej służył jako budynek przy lotnisku, został przewieziony do Mielca. Tu zaś początkowo pełnił funkcję hali produkcyjnej, w której od 1957 roku był produkowany polski samochód osobowy (Mikrus MR-300.), a od 1963 do 2016 roku był wykorzystywany jako hala sportowa. Z powodu złego stanu technicznego obiekt został zamknięty, a nowa, mielecka hala powstała w ubiegłym roku. 

Podróż w czasie - XVII Mała Olimpiada Sportowa

Podczas XVII Olimpiady Sportowej dzieci z mieleckich przedszkoli wsiadły w wehikuł czasu i…przeniosły się kilkadziesiąt lat wstecz. Początkowo brały udział w zawodach, nawiązujących do pierwotnej lokalizacji hangaru – miały pokonać slalom na „pasie startowym” i wzbić zabawkowy samolot w powietrze. Później ich zadaniem były wyścigi z kierownicą Mikrusa. A na samym końcu przedszkolaki konkurowały ze sobą w dyscyplinach sportowych, popularnych w Mielcu – między innymi niczym mieleccy szczypiorniści trafiały wprost do bramki. Event uświetniały występy grup tanecznych, pokazy szermierki czy obecność maskotek, nawiązujących do zdrowego trybu życia.

Partnerzy i sponsorzy wydarzenia

Oprócz licznych grup przedszkolnych, w wydarzeniu uczestniczyli także patroni wydarzenia, przedstawiciele mieleckich mediów i partnerzy eventu. Jednym z nich byliśmy my, zapewniając ze swojej strony m.in. pamiątkowe medale dla każdego uczestnika.  #RydzowskiTeam reprezentowały Edyta Gąsior i Patrycja Gaweł. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość wparcia lokalnej inicjatywy!

Fotorelacja z wydarzenia

Jesteście ciekawi jak wyglądał event? Udało nam się uchwycić kilka wyjątkowych momentów. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. 

Autor artykułu:

Edyta Gąsior

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Ikona - kontakt ze specjalistami #RydzowskiTeam.
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Ikona - kontakt telefoniczny ze specjalistami z firmy #RydzowskiTeam.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ikona - lokalizacja biura #RydzowskiTeam.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu